باکس پالت فلزی

قفسه بندی سردخانه نقش بسیار مهمی در بهره برداری بهینه از سردخانه خواهد داشت لذا در طراحی و ساخت باکس پالت فلزی یا خرید قفسه توجه کافی را باید داشت.

باکس پالت فلزی پر کاربرد ترین قفسه بندی سردخانه:

باکس پالت فلزی به عنوان یک قفسه بندی سردخانه بیشترین استفاده در سردخانه ها از آن شده است. باکس پالت را می توان به اشکال بسیار و ابعاد گوناگون طراحی کرده و ساخته شود. ساخت و استفاده از باکس پالت در سردخانه و انبار مزایای بسیاری دارد که توانسته افتخار تجهیز بیشترین سردخانه را به خود اختصاص دهد. در ذیل به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

۱- امکان بیشترین بهره برداری از انبار یا سردخانه:

الف) در مقابل هر یک متر استفاده بیشتر از ارتفاع به اندازه کل مساحت موجود بهره گیری صورت پذیرفته است. ارتفاع سقف موجود در سردخانه ها متفاوت است. ممکن است ارتفاع موجود به بیش از ده متر نیز برسد. ولی در حالت کلی بیشترین ارتفاع سقف مورد توجه بین ۶-۱۰ متر است. با استفاده از باکس پالت در سردخانه به آسانی می توان به این ارتفاع دسترسی پیدا کرد. مساحت سردخانه یا انبار را را ۱۰۰۰ متر مربع در نظر میگیریم ارتفاع سقف در صورتی که ۵ متر ۵۰۰۰ متر مکعب فضا یا حجم داریم حال اگر ارتفاع سقف ۶ متر باشد ۶۰۰۰ متر مکعب فضا خواهیم داشت. در نتیجه اهمیت استفاده از ارتفاع به شرط اینکه بتوان آن را قابل دسترس نمود بسیار اهمیت دارد.

ب) تمام سطح انبار سردخانه را می توان با استفاده از باکس پالت پر نمود و کمترین فضا پرت می گردد و نیاز به تعبیه راهرو مشخص وجود ندارد. در حالیکه در بیشتر انواع قفسه بندی سردخانه نیاز به راهرو وجود دارد و حتما در راهروهای از قبل پیش بینی شده امکان تردد و جابجایی لیفتراک و بار وجود دارد.

۲- قیمت مناسب ساخت باکس پالت های فلزی:
قیمت ساخت باکس پالت فلزی به نسبت ایجاد قفسه بندی سردخانه هزینه کمتری را خواهد داشت.

۳- تنوع در ابعاد باکس پالت سردخانه:
برای ساخت باکس پالت تمام استاندارد را متناسب با ابعاد بسته بندی موجود انتخاب نموده و ساخته می شود. در صورتی که برای قفسه بندی فلزی ابعاد و اندازه های استاندارد تعریف گردیده است. این ابعاد استاندارد متناسب با بیشترین کاربردها تعریف شده است.

۴- امکان تعمیر و ترمیم:
از جمله محاسن دیگر میتوان به امکان تعمیر و ترمیم موضعی باکس پالت سردخانه فلزی اشاره نمود. هزینه ای که از این سو تحمیل میشود حداقل هزینه ممکن است. قفسه فلزی برای با توجه به پیش ساخته بودن بودن قابلیت ترمیم موضعی برای آن به صورت متعارف عملا امکان پذیر نبوده ولی تعویض قطعه عضو آسیب دیده به راحتی امکان پذیر است.

معایب استفاده از باکس پالت فلزی در انبار و سردخانه:

تا به حال به مهمترین مزایای استفاده از باکس پالت های فلزی در انبار و سردخانه اشاره نمودیم. اما تمامی این محاسن نباید باعث شود که معایب آن را در نظر نگیریم و یاد آور نشویم. مهمترین ایراد استفاده از باکس پالت فلزی ضریب اطمینان پایین ایمنی استفاده از آن است. هر چه ارتفاع بهره برداری از باکس پالت بالا تر می رود ضریب ایمنی استفاده کاهش می یابد. اولین اشتباه در چینش باکس روی هم منجر به فاجعه می شود. کافی است راننده لیفتراک ۲-۳ سانتیمتر خطا داشته باشد و به همین سادگی منجر به سقوط بار و باکس شده و باکس های مجاور نیز در صورت برخورد سر نگون می شوند. اما راه حلهایی وجود دارد که می توان به کمک آن این ضریب ایمنی را افزایش داد.
جهت مشاوره، طراحی و ساخت انواع باکس پالت سردخانه ای و انبار می توانید با ما در تماس باشید.

راه های ارتباطی با ما:

واحد مدیریت و فروش: ۴۹۵ ۰۵۱۲ ۰۹۱۲

مشاوره و طراحی: ۹۸۰۰ ۷۲۸ ۰۹۱۱ مهندس اسفندیاری

شماره تلگرام: ۹۸۰۰ ۷۲۸ ۰۹۱۱

وبلاگ: /http://sanaye-felezi.blogfa.com

صفحه اینستاگرام/https://www.instagram.com/komeil9800

آدرس پست الکترونیکی: komeilsazeh@yahoo.com

صفحه تلگرامhttps://t.me/joinchat/AAAAAEK2aaXpkTylURQgI