قفسه فلزی فروشگاهی و صنعتی باکس پالت سردخانه کمد بایگانی ریلی

انبارهای مختلفی با کاربری گوناگون خانگی، صنعتی و اداری وجود داشته که قفسه بندی انبار متناسب خود را نیاز دارند. با انواع قفسه فلزی انبار و کاربرد آن آشنایید؟

معرفی انواع قفسه بندی انبار صنعتی:

قفسه بندی انبار را بر حسب اینکه تا چه میزان قادر خواهند بود به نسبت طول دهانه وزن کالاهای بارگذاری شده را نگهداری دارند به قفسه بندی سبک، سنگین و نیمه سنگین تقسیم بندی می گردند. بارزترین قفسه فلزی که در انبار مورد استفاده واقع می گردد و کاربرد بسیار در انبار منازل نیز دارد قفسه مشبک یا پیچ و مهره ای است. البته در انبارهای صنعتی نیز از آن استفاده فراوان می شود. تحمل بارگذاری برای هر پانل از آن با طول 95 سانتیمتر را می توان حداکثر تا 200 کیلوگرم در نظر گرفته شود. قفسه راک در دو شکل کفپوش دار و بدون کفپوش در طبقه قفسه بندی صنعتی سنگین جای دارند. تحمل بارگذاری پیش بینی برای آن در دهانه به طول 270 سانتیمتر حداکثر 4 تن معادل 4000 کیلوگرم است.

نمونه قفسه بندی نیمه سنگین راک نیز به شکل کفپوش دار بوده که قادر است در دهانه به طول 232 سانتیمتر حداکثر 1300 کیلوگرم بار گسترده را در هر طبقه تحمل داشته باشد. در انبار قادر هستیم تا ارتفاع 12 متر قفسه بندی را اجرا نماییم و به این ترتیب حداکثر بهره از فضای ایجاد شده برداشت نمود.

کاربری قفسه های فلزی در انبار:

حجم، وزن و نوع بسته بندی اقلام و کالا که برای چیدمان در انبار وجود دارد تعیین کننده نوع قفسه بندی انبار است. اگر به صورت کلی در این بخواهیم بحث نماییم می توان گفت اقلام با حجم و وزن سنگین که برای جابجایی لزوم استفاده از لیفتراک یا سایر وسایل حمل انبار را دارند باید از انواع قفسه فلزی بدون کفپوش استفاده نمایند. کاربردی ترین نوع در این حالت قفسه راک پالت است. در شرایط مشابه برای اقلام با طول زیاد که به صورت شاخه ای یا میله ای می باشند قفسه فلزی بازویی کار آیی ایده آلی خواهد داشت.

در صورت عدم نیاز به استفاده از لیفتراک بحث بارگذاری دستی پیش آمده، در این حالت تنوع بیشتری وجود دارد.

اقلام با بسته بندی کوچک و وزن سبک تا متوسط را اگر بخواهیم منظم چیدمان نماییم برای پیشنهاد اول روی گزینه قفسه پیچ و مهره ای می توان فکر نمود. اگر حجم و ابعاد بسته ها متوسط و بزرگ با وزن متوسط باشند راک نیمه سنگین کفپوش گزینه بهتری است. قفسه نیم طبقه یا بالکن پیش ساخته برای حجم های بزرگ و سبک گزینه ای بسیار عالی است. ارتفاع انبار در این شیوه به 2 یا 3 یا 4 قسمت تقسیم شده در نتیجه مساحت در اختیار نیز به همین ترتیب 2 یا 3 یا 4 برابر می گردد. برای دسترسی کامل به ارتفاع قفسه پیچ و مهره ای و نیمه سنگین راک تا ارتفاع 7 متر و راک تا ارتفاع 12 متر قابل طراحی و اجرا است. قفسه بندی انبار را برای انبار منازل، انبار محصول، انبار قطعات، انبار پخش، انبار لوازم یدکی، انبار قطعات مفید است. نظم را برقرار، دسترسی را آسان، استهلاک نیروی انسانی را کاهش و سرعت را افزایش می دهد.

جهت طراحی، مشاوره، ساخت و نصب انواع قفسه بندی فلزی انبار می توانید با ما در تماس باشید.